otomatik kepenk samsun

Otomatik kepenk yaptırmak istiyorsanız öncelikle hangi tür malzemeden yani kepengizin hangi kaliteden yapılmasına karar vermelisiniz.

Elektrikli otomatik kepenkler motor ve  lamellerden oluşmaktadır. Bu iki ana unsur kalite ve fiyatı belirler.

Motorlar firmaların size verdiği garanti süresine göre kalitesini ortaya koymaktadır. Tabi burda doğru güç ve büyüklükteki motor seçimi de önemlidir. Yani kaliteli olmasına rağmen büyük ve ağır bir kepenge küçük bir motor takarsak motor her  ne kadar kaliteli olsa da aşırı yüklenmeden kısa sürede bozulacaktır.

Doğrusu uygun ağırlığa uygun güçteki motoru takmaktır.

İkinci önemli kısım lamellerin imal edildiği malzemedir. bu konuda piyasada belli başlı ürünler vardır;

Ekstürüsyon lamel (Sac malzeme) içi dolgulu değildir ve piyasada alabileceğiniz en ucuz maldır. Kalitesine siz karar verin…

Alüminyum lameller. Bunlar dolgulu ve dolgusuz olarak iki gruba ayrılır. Alüminyum kepenkler yüksek ve ağır olacak ölçümlerde tercih edilmez. Alüminyum doğası gereği yumuşaktır fazla ağırlık taşıyamaz.

Çelik lameller. Bunlar da dolgulu ve dolgusuz olarak iki gruba ayrılır. En ağır yükü çekebilecek en uzun ömürlü malzeme çelik poliüretan dolgulu malzemedir.

Örneğin eni 5m  boyu 3m olan bir kepenk kutu dikme dahil 15m2 olduğunu varsayarsak. 2800 tl ile 3750 tl arasında fiyat alırsınız. ucuz olan ekstrüzyon malzemeden pahalı olan çelik dolgulu malzemeden üretilir.

kepenek hakkında bu günlük bu bilgileri paylaşmayı uygun gördük. iyi günler dileriz.

0544 227 56 61